Turkish English German French

Labioplasti İstanbul

Labioplasti İstanbul

Labioplasti, normalden büyük olan iç dudaklar  ve dış dudakların cerrahi işlemle küçültülmesi işlemidir. Labioplasti, genitel estetik operasyonları arasında en çok yapılan ameliyattır.

Labioplasti nedir?

Vajina görünümünde, doğuştan, hamilelik, kilo alma gibi sebeplerle büyüme, esneme veya sarkma görülebilir. Kadınlar bu görüntüden rahatsız olduğu için ameliyatla estetik görünüme sahip olmak ister. Labioplasti ameliyatı, iç dudak (labia minora) ve dış dudaklarda (labio majoraplasti) yer alan sarkama veya büyük kısımların küçültülmesi işlemidir.

Labioplasti neden yapılır?

Vajinadaki fazla doku, dar kıyafetler giyerken, spor yaparken belli olmakta ve kadının dış görüntüsünü beğenmemesine neden olmaktadır. Labioplasti ameliyatı ile kadının dış görünüşü ve cinsel birliktelik sırasında kaygısından kurtulması mümkündür.

Vajinal dudaklarının büyük ya da sarkık olmasının meydana getirdiği problemlerden biriside cinsel ilişki sırasında yaşanan fiziksel ağrı ve acı şikayetidir.

Labioplasti ameliyatı yaş sınırı kaçtır?

Labioplasti ameliyatı, 18 yaşını girmiş, ameliyata engel olacak herhangi bir rahatsızlığı olmayan ve vajinal dudaklarında yapısal orantısızlık bulunan her kadına yapılabilir.

Labioplasti nasıl yapılır?

Labioplasti ameliyatı genellikle lokal anestezi altında yapılır ve aynı gün hasta taburcu edilir. Öncelikle ameliyatın nasıl yapılacağı, anestezi yöntemine karar verildikten sonra ameliyat gününe kadar verilir.

Anestezi verildikten sonra işlemin yapılacağı iç ya da dış dudaklarda kesi yapılarak fazla doku çıkarılır. Sonrasında cerrahi dikişler yapılır.

Ameliyat sonrası 1-2 saatlik gözlemden sonra dikkat edilmesi gerekenler doktor tarafından iletilir ve hasta taburcu edilir.

Labioplasti

Labioplasti ameliyatının iyileşme süresi ne kadardır?

Labioplasti ameliyatının iyileşme süresi kişiden kişiye farklılık gösterebilir, ancak genellikle 3-4 haftayı bulabilmektedir. Ameliyat sonrası ağrı hastanın ağrı eşiğine göre değişmektedir. İlk gün kullanıalcak ağrı kesiciler genelde yeterli olmakta ve hafif olarak atlatılmaktadır.

Labioplasti sonrası ufak lekelenme şeklinde kanama sızıntısı normal kabul edilir. Cilt altında kanama birikmesi olur ise mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Labioplasti sonrası ödem ne zaman geçer?

Labioplasti sonrası ödem, şişlik kesi yapılması sebebiyle normal bir durumdur. Hasta buz uygulaması yaparak veya ödem azaltıcı ilaç kullanarak kısa sürede normale sönmesini sağlar.

Labioplasti riskleri nelerdir?

Cerrahi işlem sonra görülebilecek sorunlara komplikasyon adı verilmektedir. Kesi yapıldığı için labioplasti ameliyatı sonrası nadirde olsa bazı komplikasyonlar görülebilir. Bunlar:

  • Kanama
  • Enfeksiyon
  • Fazla doku çıkarılmasından kaynaklı kronik kuruluk
  • Ameliyatın istenildiği gibi olmaması

Labioplasti kızlık zarına zarar verir mi?

Labioplasti ameliyatında, vajina içerisine müdahalede bulunulmadığı için kızlık zarına zarar vermez, bakirelere de rahatlıkla yapılabilir.

Barbie Vajina Estetiği Nedir?

Barbie vajen estetiği ilk kez ABD’de California’da bahsedilmiştir. Sonrasında tüm dünyaya yayılmıştır. Barbie vajina estetiğinde iç dudaklar daha fazla kısaltılır ve işlem sonrasında dış taraftan bakıldığında sadece birbirine temas eden dış dudaklar düz seksi çizgi  görünür.

Barbie vajina estetiği yaparken sadece labioplasti yeterli olmayabilir. Beraberinde kombine vajinoplasti, klitoris estetiği ve majoraplasti operasyonlarınında yapılması gerekebilir.

Labioplasti hastaları arasında en çok talep edilen görüntü Barbie vajina estetiği görüntüsüdür.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatı 2024

Labioplasti fiyatları, ameliyatı işlemin yapılacağı klinikte uygulanacak anestezinin tipine, iç ya da dış dudakların yapısına, büyüklüğüne ve beraberinde kombine yapılacaksa diğer operasyonlara bağlı olarak farklı labioplasti fiyat istenebilir.

Şehir dışından gelecek hastalar aynı gün dönmeyi planlayan hastalarımız Doç. Dr. Mustafa Behram ile görüşüp detaylı bilgi alabilirler. Tel: 90 532 472 52 83

Labioplasti ameliyatı İstanbul

Labioplasti İstanbul da kliniğimizde sıkça yaptığımız ameliyatlar arasındadır. Ameliyat sonrası kendine güveni gelen pek çok hastamız psikolojik anlamda büyük rahatlama yaşadığını bize bildirmektedirler.

İstanbul dışından gelen hastalarımız, aynı gün rahatlıkla geri evine dönebilmektedir.

Labioplasti ameliyatı için yurtdışından gelen hastalarımızda oldukça fazladır.

Labioplasti sonrası nelere dikkat edilmeli?

Labioplasti sonrası genelde ertesi gün ya da 1-2 gün sonra iş hayatına dönülebilir. İşlemin yapıldığı gün buz takviyesi yapmak ödemi azaltacaktır. 2-3 hafta içerisinde ödem kaybolur. Çok hafif ödem kalabilir zamanla kaybolacaktır. Hijyen kurallarına fazlasıyla uyulmalı, bol kıyafetler tercih edilmelidir. İlk bir ay ağır spor yapılmamalıdır. Havuz ve denizden uzak durulmalıdır. 1,5 ay boyunca cinsel ilişkiye girilmemesi önerilir.

Vajina daraltma devlet hastanelerinde de yapılır mı?

Vajina daraltma ameliyatları, özel klinik ve hastanelerde uzman kadın doğum doktoru tarafından yapılmaktadır. Kısıtlı sayıda devlet hastanesinde onarım işlemi yapılmaktadır.

Labioplasti ile aynı zamanda vajina daraltma (Vajinoplasti) ameliyatı da yapılabilir mi?

Labioplasti ameliyatı ile birlikte Vajinoplasti (vajina daraltma) ameliyatı da aynı anda yapılabilmektedir.