Turkish English German French

Genital Estetik İstanbul

Genital Estetik İstanbul

Genital estetik istanbul (vajina estetiği), vajina içinin ve vajinayı çevreleyen dışarıdaki dokunun istenilen görüntüye uygun hale getirilmesi işlemidir. Son yıllarda da genital estetik ameliyatları oldukça fazla yapılmaktadır. Genital estetik işleminde amaç hem estetik olarak istenilen görüntüyü elde etmektir hem de cinsel yaşam niteliğinin artırılmasına yönelik yapılmaktadır.

Genital estetik nedir?

Genital estetik yani vajinal estetik, genital bölgede yer alan yapısal bozukluktan kaynaklı estetik görüntünün düzeltilmesi ve cinsel yaşam kalitesinin artırılmasına denir. Yapısal bozukluklar doğuştan olabildiği gibi sonradan yapılan ameliyat ya da doğum esnasında oluşan problemlerden de kaynaklanabilir.

Vajina estetiği ile ilgili ameliyatlar ülkemizde ve diğer ülkelerde Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılmaktadır. En çok yapılan genital estetik işlemi labioplasti ve vajina daraltma işlemidir.

Başlıca genital estetik ameliyatları

 • Labioplasti: Küçük ve büyük vajinal dudakların (labia) yeniden şekillendirilmesi işlemi.
 • Vajinoplasti: Vajina içerisinin sıkılaştırılarak vajina girişinin daraltılması işlemidir.
 • Perineoplasti (Perine estetiği): Vajina ile anüs arasının sıkılaştırma işlemidir.
 • Monsplasti (Mons pubis estetiği): Mons pubis bölümündeki yağ dokusu ve fazla derinin azaltılması işlemidir.
 • Klitoris estetiği (Klitoral hudoplasti): Klitoris bölümünde yer alan fazla deri görüntüsünün ve deriden kaynaklı cinsel hazzın artırılması için yapılan işlemdir.
 • G noktası büyütülmesi (G-Shot): Cinsel yaşamın daha iyi olması için yapılan işlemdir.
 • Kızlık zarı dikimi (Himenoplasti): Kızlık zarı onarım işlemidir.

Genital estetik nasıl yapılır?

Genital estetik ameliyatları lokal veya genel anestezi ile yapılmaktadır. Hasta ameliyat sonrası aynı gün taburcu edilir.

İç ve dış dudakların büyüklüğünden kaynaklı yapısal ve estetik sorunlar labioplasti ameliyatı ile küçültülerek ideal boyutlara getirilir.

Doğum esnasında oluşan bozukluklar, vajinal genişleme sorunları için vajinal daraltma (Vajinoplasti) işlemi yapılır.

İşlem öncesi hastayla faydası ve komplikasyon durumları ile ilgili biligilendirme yapılır. Ameliyat için gerekli tahliller yapıldıktan sonra ameliyat günü verilir.

Genital estetik ameliyatı ortalama 1-2 saat arasında sürmektedir ve çoğunlukla genel anestezi altında işlem yapılmaktadır. İç ve dış dudaklarda şekillendirme ya da daraltma işlemlerinden sonra dikim işlemi yapılır.

Ameliyat sonrası kızarıklık, şişlik ya da ağrı gibi problemlerin oluşması doğaldır. Ağrı şikayeti olursa ağrı kesicilerle giderilebilir.

Hastaya sonraki günlerde dikkat etmesi gereken bilgilendirme yapılır ve ameliyatın durumuna göre çoğunlukla ertesi gün taburcu işlemi yapılır.

Lazerle genital estetik tedavisi

Lazerle genital estetik işlemi, ameliyat kesisi ve dikiş yapılmadığı için daha çok tercih edilmektedir. Genel anestezi almadan ve herhangi bir komplikasyon sorunu görülmeden uygulanır. Aynı gün hasta günlük hayatına devam edebilir.

Başlıca Lazerle yapılan genital estetik işlemleri:

 • Lazerle genital bölgeyi beyazlatma (renk açma) işlemi
 • Lazerle vajinal yenileme, sıkılaştırma ve gençleştirme işlemi

Genital estetik ameliyatlarının faydaları

 • Vajinanın hissiyatı ve uyarılması artar, cinsel hazzı arttırır
 • Vajina sıkılığı tekrar oluşturulur
 • Islanma artar
 • Vajina kasları güçlendirilir.
 • Ağrılı ilişki şikayeti azalır
 • İdrar kaçırma, idrarı boşaltamama şikayeti azalır
 • Dış dudaklar, klitoris, vajina girişi görünümü güzelleştirilir

Genital estetik fiyatları 2024

Vajinal (Genital) estetik fiyatları son zamanlarda çok fazla merak edilen konular arasındadır. Özellikle ülkemizde genital estetiğe olan ilgi büyük ölçüde artmıştır.

Genital estetik fiyatları yapılacak işlemin türüne, işlemin yapılacağı yerin büyüklüğüne ve anestezi tipine göre değişmektedir. Ayrıca aynı anda birden fazla (kombine) ameliyatta yapılabilmektedir.

Genital bölge hassas bir alan olduğu için işlemi yapacak doktorun uzmanlığı,  deneyimi ve kliniği büyük önem taşır.

Şehir dışından gelecek hastalar aynı gün dönmeyi planlayan hastalarımız Doç. Dr. Mustafa Behram ile görüşüp detaylı bilgi alabilirler.

Genital Estetik İstanbul

Genital Estetik İstanbul merkezimizde, son yıllarda büyü talep göstermekte ve hızlı bir şekilde artmaya da devam etmektedir. Kadınların genital organının önemini fark etmesi, şekli, yapısal görüntüsüne önem vermesi, cinsel hazzın artmasını sağlaması tercih sebepleri arasındadır.

Ameliyatsız genital estetik yapılır mı?

Bazı genital estetik işlemleri ameliyatsız yapılabilir. Vajina beyazlatma vajina gençleştirme ve yenileme işlemleri için ameliyata ihtiyaç duyulmaz anestezisiz yapılır.

Genital estetik ameliyatları sonrası cinsel ilişki

Yapılan işleme göre iyileşme süreleri değişir. Vajina içine yapılan cerrahi işlemlerde, idrar kaçırma ameliyatı işlemlerde cinsel birliktelik süresi 4-6 haftayı bulabilir. Labioplasti ameliyatlarında ise bu süre 2-3 hafta arasındadır. İyileşme tam olarak bitmeden cinsel birliktelik olursa komplikasyonlar riski artar.

Ameliyatsız işlemlerde ise 3-5 gün içinde iyileşme tamamlanır ve cinsel birliktelik gerçekleştirilebilir.

Genital Estetik İstanbul

Genital estetik ameliyatı sonrası kanama olur mu?

Genital estetik ameliyatından sonra ilk birkaç gün sızıntı şeklinde kanamalar normaldir. Genellike bu durum rahatsız edecek boyutta değildir. İşlem sonrası buz kompresyonu uygulayarak kanama, sızlama ve ödem belirtileri hafif düzeyde geçilecektir.

Genital estetik sonrası ödem olur mu?

Yapılan işlemin türüne ve işlem alanının büyüklüğüne göre ödem gibi komplikasyonlar görülebilir. Ödem olması normal bir süreçtir.

Genital estetik ameliyatını hangi doktor yapar?

Genital bölgede gerçekleştirilen işlemleri genellikle kadın hastalıkları ve doğum uzmanları gerçekleştirir. Özellikle vajnial daraltma ve idrar kaçırma (stres inkontinans) işlemlerini kadın doğum uzmanlarının yapması önerilir. Labioplasti işlemlerini ise kadın doğum uzmanlarının yanı sıra plastik cerrahlarda yapmaktadır.

Operasyonu yapacak doktorun uzman jinekoloğun tecrübesi ve kliniği sağlık açısından çok önemlidir.