Turkish English German French

Klitoris Estetiği (Klitoral Hudektomi) İstanbul

Klitoris Estetiği (Klitoral Hudektomi) İstanbul

Klitoris estetiği, klitoral hudektomi, klitoral hudoplasti ve klitoroplasti gibi diğer isimlerle de adlandırılmaktadır. Klitoris, çok sayıda duyusal sinir ucuna sahip olmasıyla birlikte ilişki sırasında cinsel hazzın yoğun olarak yaşandığı anatomik bölgedir.

Klitoris nerededir?

Klitoris, en temel cinsel haz organıdır. İç dudakların yukarı birleştiği yerin altında bulunmaktadır. Büyüklüğü ve yapısı kadınlara göre değişiklik gösterebilir. Klitorisin dokunduğumuz dış kısmına klitoris başı (glans) denilmektedir. Klitoriste bulunan binlerce sinir ucu haz alma ve orgazm olmada büyük önem taşır.

Klitoris nerededir

Klitoris nasıl uyarılır?

Klitoris, erkekte bulunan penisin küçük boyutu gibi düşünülebilir. Klitoris baş kısmı (glans), aynı erkek penisindeki glans ile aynı fonksiyona sahiptir. Her ikisinde de binlerce sinir duyusu yoğun olarak bulunur. Dokunmaya hassasiyet gösterir. Sıcaklıkla birlikte yeterince uyarı verilirse damarlar kanla dolarak şişme yapar ve uyarılma sırasında sebum denilen kayganlaştırıcı sıvı salgılar.

Klitoris estetiği (Klitoral hudektomi) nasıl yapılır?

Klitorisini aşırı büyümesi nedeniyle, özgüven, estetik yapı ve cinsel haz sorunları oluşturabilir. Bazı kişilerde ise doğuştan büyük olabilir. Fazla deri alınarak işlevselliği arttırılır.

Genelde labioplasti ile birlikte yapılır. Klitoris başını (glans) kaplayan sünnet derisi kesilerek küçültülür. Hem lokal hemde genel anestezi altında yapılabilir. Konfor açısından önerimiz genel anestezi altında yapılmasıdır. Ameliyat süresi ortalama 1 saat sürmektedir.

Klitoris estetiğinin faydaları

 • Dış görüntüsünün daha iyi hale gelmesi
 • Cinsel uyarılmanın daha fazla hissedilmesi
 • Doğuştan itibaren yaşanan sorunlar

Klitoris Estetiği (Klitoral hudoplasti) ameliyatı ne kadar sürer?

Kltiroal hudektomi ameliyatı genelde 1 saat kadar sürmektedir. Yanı sıra kombine olarak diğer genital ameliyatlarla birlikte yapılırsa bu süre uzayabilir.

Klitoris estetiğinin riskleri nelerdir?

 • Planlanandan daha az ya da daha fazla doku çıkarılması
 • Asimetrik bozukluk
 • Enfeksiyon
 • Sinir hasarı ve buna bağlı his kaybı
 • Cinsel fonksiyon kaybı

Riskler yok denecek kadar azdır. Burada belirleyici olan operasyonu yapan uzman doktorun tecrübesidir.

Klitoris estetiği (Klitoral Hudektomi) fiyatı 2024

Klitoris estetiği, kişiye özel planlandığı için farklılık gösterir. Klitoris ameliyatının klinikte mi? Yoksa ameliyathanede mi yapıldığıda fiyatı direkt etkiler. Ayrıca varsa birlikte yapılabilen diğer genital estetik ameliyatları da fiyatı etkilemektedir. Detaylı fiyat bilgisi için 0532 472 52 83 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Klitoris estetiği (Klitoral hudoplasti) ameliyatı sonrası iyileşme?

Klitoris ameliyatı sonrası ödem, morluk ve ağrı görülür, bu doğal bir süreçtir. Ödemin geçmesi 4-6 haftayı bulabilir. Bu süreçte doktorunuzun vereceği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. İlk hafta fiziksel aktivitelerden uzak durmanız iyileşmenizi de hızlandıracaktır. İşlem sonrasında herhangi bir iz kalmaz.

Dikkat edilmesi gerekenler:

 • Ayakta duş alınabilir
 • Ödemi azaltmak için soğuk uygulanabilir
 • Tuvalet sonrası hijyene dikkat edilmelidir
 • İyileşene kadar bol kıyafetler giyilmeli
 • 6 hafta sonra cinsel ilişkide bulunulabilir.
 • Klitoris estetiği memnuniyeti

Klitoris estetiği hasta memnuniyeti

Asıl sonucu şişlik ödem geçtikten sonra (4-6 hafta) görebilirsiniz. Sonrasında hamilelik veya doğum olmadığı sürece memnuniyet kalıcıdır.

Klitoris Estetiği (Klitoral Hudektomi) devlet hastanesinde yapılır mı?

Yaralanma gibi durumlar söz konusu olmadığında genital estetik işlemleri devlet hastanesinde yapılmaz. Özel klinik ya da özel hastanelerde yapılır.

Klitoris estetiği (Klitoral Hudektomi) ameliyatı ne kadar sürer?

Sadece klitoral hoodektomi yapılacaksa ameliyattan birkaç saat sonra eve gidilebilir. Beraberinde labioplasti veya daha başka bir ameliyat yapılırsa ameliyatın ve hastanın durumuna göre aynı gün eve gidilebilir veya bir gün hastanede kalınabilir.

Klitoris estetiği (Klitoral Hudektomi) sonrası ne zaman ilişki yaşanabilir?

Ameliyat sonrası 6 hafta beklemek gerekir. Ancak beraberinde başka genital ameliyatlarda yapılmamışsa bu süre uzayabilir. Doktorunuz bu konuda daha doğru bilgi verecektir.