Turkish English German French

Mons Pubis Estetiği (Monsplasti)

Mons Pubis Estetiği (Monsplasti)

Mons Pubis Estetiği (Monsplasti), kilo alımı sonucu ya da cilt sarkması sebebiyle pubis bölgesinde oluşan ve belirginliğinden dolayı rahatsızlık veren fazla deri ve yağ dokusunun çıkarılması için yapılan cerrahi işlemdir.

Mons pubis nedir?

Mons pubis, genital bölgenin üst kısmında yer alan ve üzeri kıllarla örtülü bölgeye verilen isimdir. Kadınların bikini, tayt gibidar kıyafetler giydiğinde pubis bölgesindeki şişkinlik rhatsızlık verebilir. Mons pubis estetiği ile fazla deri ve yağlı dokunun alınıp yeniden şekilendirilmesi işlemidir.

Mons pubis estetiğine neden ihtiyaç duyulur?

Mons pubis bölgesindeki şişkinlik cinsel aktivite esnasında görünümden dolayı rahatsızlık verebilir. Bazı kadınlar cinsel birliktelik esnasında şişkinlikten dolayı rahatsızlık ve ağrı da hissedebilir. Kilo verilse bile yağ dokusu yine aynı kalır ve fazla deri gevşek olduğu için sarkar. Ayrıca fazla dokudan dolayı idrara çıkmayı zorlaştırabilir.

Mons pubis bölgesinin büyüme nedenleri:

  • Aşırı kilo alma
  • Sezaryen doğum
  • Genetik faktörler
  • Kıl dönmesi sebebiyle kıl kökü iltihaplanması
  • Östrojen hormonunun fazla yağ depolanmasına neden olması

Mons Pubis Estetiği (Monsplasti)

Mons pubis estetiğinde liposuction uygulaması

Liposuction uygulaması, fazla yağ dokusunun emilerek alınması işlemidir. Sarkık bölümde bir değişiklik yapmaz. Pubis bölgesindeki doku az ise liposuction uygulaması önerilir.

Mons pubis estetiği ne zaman yapılmalıdır?

Beklenilen sonucu almak için öncelikle vücuttaki kilo miktarına bakmak gerekir. Aşırı kilonun verilmesi  ve sonrasında pubis estetiğinin yapılması beklentinizin tam olarak gerçekleşmesine olanak sağlayacaktır.

Mons pubis estetiği (Monsplasti) öncesi nelere dikkat edilir?

Pubis estetiği de diğer ameliyatlar gibi ameliyat öncesi yapmanız hususlar vardır. Doktorunuz ameliyat öncesi bu bilgileri size detaylı olarak anlatacaktır.

Ameliyattan 2 gün önce alkol alınmaması

Ameliyattan önce kan sulandırıcı ve ağrı kesici ilaçları kullanmayı bırakmalı

Mons pubis (Monsplasti) estetiği nasıl yapılır?

Genelde günü birlikte yapılan bir işlemdir. Lokal anestezi yöntemiyle sedasyon altında yapılır. Hastanın amelyiat öncesi tuvalete giderek mesanesinin boşaltılması istenir. Sonrasında hastaya damar yolundan ilaçla verilerek uyutulur, lokal anestezi verilerek işleme başlanır. Yaklaşık 45 dakika sürer.

Mons pubis (Monsplasti) estetiğini kim yapar?

Mons pubis estetiğini, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ya da estetik cerrahlar yapabilmektedir.

Mons pubis estetiği nerede yapılır?

Ameliyatın hastanede yapılması şart değildir, sterilizasyonu tam yapılmış özel klinikte de bu işlem uygulanabilir.

Mons pubis estetiği devlet hastanesinde yapılır mı?

Yaralanma gibi durumlar söz konusu olmadğında genital estetik işlemleri devlet hastanesinde yapılmaz. Özel klinik ya da özel hastanelerde yapılır.

Bakire kadınlarda monsplasti estetiği yaptırabilir mi?

Vajinanın içerisinde bir işlem yapılmadığı için, cinsel ilişkiye girmemiş kadınlarda mons pubis estetiğini rahatlıkla yaptırabilir.

Mons Pubis Estetiği sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Günübirlikte bir işlem olduğu için hastaya ağrı kesici ve antibiyotikler verilir. Ameliyat sonrası kanama kontrolü önemlidir. Ameliyattan sonra yapıştırılan bandın en az 48 saat durması önemlidir. İşlemden 5 gün sonra işe dönülebilir ve ağır kaldırılmaması gerekir. 3 hafta sonra havuze veya denize girilebilir. 4-6 hafta sonra normal fiziksel hayata dönülebilir.

Monsplasti ameliyatının riskleri nelerdir?

İşlem sırasında fazla yağ doku alındığı için sarkma oluşabilir. Cerrahi yöntemle düzeltilebilir. Dokuda gamzeleşme meydana gelebilir. Monsplasti işleminde hekimin tecrübesi ve uygulayacağı yöntem önemlidir.

Monsplasti başka hangi ameliyatlarla birlikte yapılabilir?

Mons pubis estetiği, genellikle karın germe estetik ameliyatı ile birlikte yapılır. Labioplasti ve vajina daraltma (vajinoplasti) ameliyatları da birlikte yapılabilir.

İstanbul Mons Pubis Estetiği (Monsplasti) Fiyatları 2024

Cinsellik sırasında pek çok kadın kendini daha iyi hissetmek ve daha çekici görünmek ister. Mons Pubis estetiği ile şişkin fazla doku yeniden şekkilendirilir. Mons Pubis estetiği fiyatları uygulanacak anestezi yöntemine, işlemine yapılacağı kliniğe ve varsa birlikte kombine yapılacak diğer genital estetik işlemlerine göre değişebilir. İstanbul mons pubis estetiği fiyatları 2024 hakkında daha fazla bilgi için 0532 472 52 83 numaralı telefondan kliniğimizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.