Turkish English German French

Orgazm aşısı (Q Shot)

Orgazm aşısı (Q Shot)

Orgazm aşısı (Q Shot), cinsel hayattan daha fazla zevk alabilmek için G noktası (G Shot) ve klitoris çevresine yapılan bir uygulamadır. Erkeklerin orgazm problemi yaşamamalarına rağmen kadınlarda bu durum ciddi sorun oluşturmaktadır. 4000 kadın üstünde yapılan bir araştırmada her 3 kadından birinin orgazm olmadığı tespit edilmiştir.

İlerleyen yaş ve doğumlar cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Orgazm aşısı cinsel hazzı ve isteği arttırır.

Orgazm nedir?

Orgazm, cinsel ilişki sırasında klitoris ve g noktasının uyarılması sonucu ritmik kasılmalarla duygusal olarak tatmin olma ve sonrasında rahatlamadır.

İlişki sırasında hem kadının hem de erkeğin orgazma dikkat etmesi gerekir. Az gelişmiş ülkelerde kadın orgazmına çok önem verilmez. Özellikle erkekler orgazm sonucunda peniste yumuşama olduğu için ilişki sona ermektedir. Ve bu yüzden kadın orgazm olamamaktadır. Aslında bunun başlıca sebeplerinden birisi de erkeklerde yaşanan erken boşalma sorunudur. Türkiye de bile hiç orgazm olmamış kadınlar sayıları oldukça fazladır. Bu yüzden kadın kendi  vücudunu tanımalıdır.

Orgazm çeşitleri nelerdir?

İki çeşit orgazm çeşidi vardır. Birincisi klitoral orgazm, diğeri ise G noktası yani vajinal orgazmdır.

  • Klitoral Orgazm: Cinsel ilişki sırasında Klitorisin baş kısmı (glans) noktasının el ile ya da diğer sürtünme yollarıyla uyarılması ile gerçekleşen orgazmdır.
  • Vajinal Orgazm: Cinsel ilişki sırasında penis ya da farklı yöntemlerle birlikte G noktası ile temas ettirerek vajinal kanalın uyarılması sonucunda gerçekleşen orgazmdır.

En etkili orgazm ise, klitoral orgazm ile vajinal orgazmın aynı anda yaşanmasıdır.

Orgazm aşısını (Q Shot) kimler yaptırmalı?

Orgazm aşısını, kendi başına mastürbasyonla orgazm olan ama partneri ile orgazm olamayan ya da yeterli derecede keyif alamayan kadınlar yaptırmaktadır.

Ayrıca aşağıda yer alan şikayetleriniz de varsa orgazm aşısını yaptırmalısınız:

  • Orgazm olmada zorlanma
  • İlişkide ağrı ve acı hissetme
  • Vajinada kuruluk
  • Libido da azalma
  • Duyarlılıkta ve hissetmede azalma

Orgazm aşısı (Q Shot) nasıl yapılır?

Orgazm aşısı (Q Shot) için kendi kanımızdan elde edilen P.R.P. ile g noktası ve klitoris bölgesine enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. İsteğe göre anestezi kremi bölgeye sürülerek hafif anestezi etkisi de yapılabilir. P.R.P. (Plateletten Zengin Plazma) içerisinde yer alan büyüme faktörü (growth factor) içerisinde bol miktarda kan hücresi (trombosit) bulundurmaktadır. P.R.P içerisinde yer alan platet sayısı fayda da belirleyici rol oynamaktadır. Kliniğimizde özel cihaz sayesinde bu hususlara dikkat edilmektedir.

Orgazm aşısı (Q Shot) yaptırmak ne kadar sürer?

Öncelikle koldan yaklaşık 15 cc kadar kan alınır. Pıhtılaşmasını engellemek için P.R.P tüpüne aktarılır. Özel cihaz ile santrifüj edildikten sonra P.R.P kısmı kandan ayrılır. Enjektöre alınan P.R.P. Kadın doğum uzmanı tarafından klitoris ve vajina mukoza çevresine enjekte edilir. İşlem toplamda 25-30 dakika kadar sürmektedir. Sonrasında günlük işe dönülebilir.

Orgazm aşısı ne zaman etki gösterir?

Orgazm aşısı uygulandıktan sonra çoğu kadında hemen etki gösterir, bazı kadınlarda ise etkiyi göstermesi 2-3 haftayı bulabilmektedir.

Orgazm aşısı (Q Shot)

Orgazm aşısının etkisi ne kadar sürmektedir?

Orgazm aşısının etki süresi ortalama 1 yıl sürmektedir. Her yıl yapılabilir, hiçbir yan etkisi yoktur.

Bazı kadınlarda etkisi 8-10 hafta sürebilir, bu durumlarda aşısı tekrarlanır ve sonrasında etki süresi 1 ila 1,5 yıla kadar çıkmaktadır.

Orgazm aşısı (Q Shot) fiyatı 2024 İstanbul

Orgazm aşısı (Q Shot) fiyatı İstanbul için, işlemin yapıldığı kliniğe, kullanılan P.R.P tüpünün kalitesine ve başka noktalara da uygulanacaksa fiyat değişebilmektedir. Orgazm aşısının fiyatı, diğer genital işlemlere göre oldukça uygundur.

Orgazm aşısı sonrası memnuniyeti

Orgazm aşısı sayesinde, daha fazla klitoral uyarılma ve daha kolay orgazm olma sağlanır. Neticesinde ağrı ve acı da daha az olur.

P.R.P’nin enjekte edilmesiyle vajinal mukozada hücrelerinde yenilenme sağlanır ve vajinal ıslaklıkta artış meydana gelir.

Orgazm aşısı adet düzenini etkiler mi?

P.R.P. cilt yüzeyine enjekte edildiği için vajinanın yumurtalık kısmına etki etmez ve adet düzeninizi etkilemez.

Orgazm aşısı (Q Shot) hangi vajinal tedavilerle birlikte yapılabilir?

Vajina daraltma (Vajinoplasti), vajinal gençleştirme ve perine estetiği (perineoplasti) ile birlikte yapılabilir.